15 kwietnia, o godz. 11 w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej jako autorzy i wykonawcy Oratorium mieliśmy zaszczyt wziąć udział  w Konferencji pt. „Tożsamość Śląska”. Organizatorzy tego projektu  – Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, Śląska Telewizja Miejska oraz Radio Wnet zaplanowali w programie między innymi panele dyskusyjne w  działach tematycznych *) przedzielanych występami  artystów z songami z oratorium. Zespół był z oczywistych powodów w bardzo skromnym składzie, ale i to wystarczyło, żeby utwory trafiły i w ucho, i w serce. Wspierał nas, jak zawsze, nasz producent – Marek Klementowski. Może nie wszyscy w zespole mamy tożsamość śląską, ale wziemięwziętą  z pewnością tak. Patronat nad imprezą objęła Prezydent Rudy Śląskiej Grażyna Dziedzic. Całość prowadził red. Krzysztof Skowroński – prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

 

 

 

 

 

 

 

Wcześniej o poranku  – autorzy:  Jan Drechsler i  Michał T. Malicki wzięli udział w programie Radia Wnet w Rudzie Śląskiej. Audycja ,,Poranek Wnet”  prezentowała różne osoby, zdarzenia ze Śląska. Jako, że Oratorium Śląskim Wziemięwzięci zainteresowali się przybyli na konferencję dziennikarze ze  stolicy, Jan i Michał  opowiedzieli nieco o jego powstaniu, o ewentualnych planach na przyszłość. Wyemitowanych zostało kilka songów.

 

 

*) W dyskusji wzięli udział m.in.:
prof. Zygmunt Woźniczka, prof. Ryszard Kaczmarek, dr Tomasz Słupik, dr Jerzy Gorzelik, Wojciech Szarama, Michał Wojcik, Jerzy Markowski, Józef Skrzek, Paweł Kukiz, Jan Kidawa-Błoński, Piotr Semka, Ks. Prałat Stanisław Puchała, Marek Kempski.

Pierwszej części konferencji można posłuchać na portalu Radia Wnet.

Na koniec dla naszych fanów mały bonus 😉