plakat-jan-pawel-iiTaki tytuł ma najnowszy projekt spółki autorów: Jan Drechsler – Michał Tadeusz Malicki.

Utwór poświęcony jest  zmarłemu papieżowi, naszemu rodakowi Janowi Pawłowi II. Stanowi podziękowanie za pontyfikat, który stał się przyczynkiem do jego beatyfikacji oraz mającej nastąpić 27 kwietnia tego roku kanonizacji. Treść oratorium nawiązuje do istotnych momentów życia Błogosławionego, jego światowej działalności, która dzięki Boskiemu wstawiennictwu doprowadziła do odnowienia oblicza Ziemi. Utwór złożony jest z 16 scen przedstawiających refleksje związane z życiem i działalnością Jana Pawła II, które według subiektywnych, autorskich opinii doprowadziły Pielgrzyma do celu – do świętości.

Autorzy Jan Drechsler – libretto i Michał T. Malicki – muzyka i aranżacja wraz z realizatorami – Markiem Klementowskim oraz ks. Bartoszem Podhajeckim deklarują najwyższą jakość artystyczną i techniczną przedsięwzięcia. Organizację całości powierzono Miechowickiemu Stowarzyszeniu Muzyczno – Kulturalnemu Górnicza Orkiestra Dęta ,,Bytom”.

Premiera odbędzie się w Bytomiu na Placu Jana III Sobieskiego 2. maja 2014 roku. Przedstawienie uświetni obchody 760 – lecia nadania praw miastu Bytom.

Prezydent Miasta Bytomia – Damian Bartyla jako reprezentant władz oraz komitetu honorowego obchodów jubileuszu serdecznie zaprasza na to wydarzenie gości oraz wszystkich mieszkańców miasta.

Biskup Ordynariusz Diecezji Gliwickiej – Jan Kopiec objął dzieło honorowym patronatem.